O mně 2019-07-05T18:21:20+00:00

Příběh

První betonový výrobek jsem udělala na jaře v roce 2017. Když se na něj teď podívám, musím se smát. Zároveň se divím, kde se ve mně v tu chvíli vzal optimismus, a že mě mé nadšení neopustilo. Betonová podložka na šperky se totiž absolutně nepodobala čisté a minimalistické vizi, kterou jsem měla. Spíše šlo o přesný opak. Před sebou jsem měla odrbaný a nepravidelný kus humpoláckého betonu. Musela jsem přijít na to, kde se stala chyba, a tak jsem začala zkoušet. Na půdě jsem si udělala svou malou dílnu, kde jsem míchala beton, odlévala ho do forem a dělala různé postupy. Pracovala jsem se všelijakými cementovými směsmi a přemýšlela nad tím, jestli nemůže být problém v hrubosti písku, množství vody nebo třeba v nevhodné formě. Teď už vím, že roli hraje naprosto vše.

Po dlouhé době zkoušení jsem byla s výsledkem konečně spokojená, a tak nastal čas, aby šel můj výrobek do světa. K tomu ale bylo ještě potřeba vymyslet název značky. Chtěla jsem, aby působil tvrdě, stroze a jednoduše, jako je beton sám, a aby z něj bylo patrné, o jaké produkty se jedná. Tak vznikl Der beton.

Ze začátku jsem produkty prodávala spíše přes své přátele a známé. Již od roku 2012 totiž pracuji v oblasti interiérového designu, takže jsem svůj výrobek mohla hned nabídnout lidem, kteří si rádi své domovy zkrášlí nějakým zajímavým doplňkem.

Své produkty jsem začala rovněž nabízet na svých profilech na sociálních sítích a zúčastnila jsem se také několika designových marketů, kde jsem mohla své betonky představit lidem osobně.

K odkládacím podložkám, postupně přibyly stojánky a svícny, a můj malý business tak pomalu rostl. Sama jsem si prošla celým výrobním procesem, v současné době si už však své produkty nechávám odlévat externě a věnuji se především designu a ostatním činnostem ohledně propagace a prodeje. Všechny produkty vznikají dle mých návrhů a jsou ručně vyráběné.